Bilsem Deneme Sınavları 2016-2017

Bilsem Deneme Sınavları 2016-2017
17 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 7.290 kez okundu.

Bilim Sanat Merkezlerine (BİLSEM) öğrenci seçimi iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşamada öğrenciler, tablet bilgisayar üzerinden sınava tabi tutuluyorlar. Tablet bilgisayar üzerinde yapılan grup tarama süreci sonunda, her sınıf düzeyinde puan barajları belirleniyor. Bu puan barajlarını geçen öğrenciler ikinci aşamaya girmeye hak kazanıyorlar.

Bilsem tanılama sürecinin ikincisi olan “Bireysel Değerlendirme” de çocuklara; eğer genel yetenek alanında sınava başvurmuşlarsa zeka testi yapılıyor, resim ve müzik alanında başvurmuşlarsa bu alanlara özgü sınavlara tabi tutuluyorlar.

www.bilsemrehberi.com sitesi olarak bizim amacımız; Bilsem sınavlarına hazırlanan öğrencilere, sınavda çıkabilecek sorular hakkında fikir sahibi olmalarını sağlamak. Bir nevi onları psikolojik olarak sınava hazır hale getirmek. Bu kapsamda hazırlamış olduğumuz dört denemeyi sizlerle paylaşıyoruz.

Deneme Sınavı -1 indirmek için Tıklayın…

Deneme Sınavı -2 indirmek için Tıklayın…

Deneme Sınavı -3 indirmek için Tıklayın…

Deneme Sınavı -4 indirmek için Tıklayın…

Deneme Sınavlarının Cevap Anahtarlarını indirmek için Tıklayın…

Bilsem Deneme Seti

Bilgisayar ortamında gerçek sınava uygun formatta hazırlanmış, süre ayarlı deneme talebinde bulunmak istiyorsanız Bizleri Arayın…

İletişim Numarası: 0553 059 1878

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git