Bilsem Grup Tarama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2018-2019

Bilsem Grup Tarama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2018-2019
7 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 1.234 kez okundu.

Bilsem grup tarama sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce yayınlanan Bilim Sanat Merkezlerine Öğrenci tanılama takvimde, birinci aşama olan grup tarama uygulamasının 24 Mart’ta biteceği sonuçların ise 29 Mart’ta açıklanacağı belirtilmişti. Milli Eğitim Bakanlığının resmi İnternet sitesinden yapılan son dakika açıklamasına göre, BİLSEM tanılama sürecinde başvuruların yoğunluğundan dolayı grup tarama uygulama sürecinin uzatıldığı bildirildi. Bu açıklama ile bilsem grup tarama uygulama sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı da belli oldu. Şimdi, BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

İşte güncellenmiş haliyle 2019 BİLSEM takvimi….

bilsem öğrenci tanılama takvimi

BİLSEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 2019 Bilsem sınav sonuçları 19 Nisan 2019 tarihinde açıklanacak. Milli Eğitim Bakanlığının resmi web sitesinden yaptığı açıklama şöyle:

“BİLSEM tanılama sürecinde gerçekleşen başvuru sayısının öngörülenin çok üzerinde olması nedeniyle grup tarama uygulama süreci uzatılmış, takvim değişikliği zorunlu hâle gelmiştir.

Bilsem İkinci Aşama Eğitimlerimiz 20 Nisan 2019 Tarihinde Başlayacak

Bilsem Sınavlarına hazırlık amacıyla gerçekleştirdiğimiz eğitimlerimiz devam ediyor. İkinci aşama için hazırladığımız eğitime; öncelikli olarak birinci aşamada birlikte çalıştığımız öğrenciler dahil edilecektir. Kontenjan elverdiğince talep eden diğer öğrencilere eğitim verilecektir. Eğitim için bu sene ayırdığımız kontenjan 50 dir.

Eğitim talebi ve ön kayıt için iletişim numarası: 0553 059 1878

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git