2019 BİLSEM Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak?

2019 BİLSEM Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak?
19 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 73 kez okundu.

Bilim Sanat Merkezlerine öğrenci seçimi için yapılan Bilsem sınavının sonuçları için beklenen an geldi çattı. Milli Eğitim Bakanlığı, BİLSEM grup tarama uygulamasının sonuçlarını 19 Nisan yani bugün açıklayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Genel yetenek, Resim ve Müzik yetenek alanlarında; özel yetenekli öğrencilerin tespiti amacıyla düzenlenen, BİLSEM sınavlarının birinci aşaması olan grup tarama uygulamasının sonuçları binlerce öğrenci tarafından merakla bekleniyor. Bakanlık, BİLSEM sınav sonuçları için belirlenen tarihi duyurdu. Peki BİLSEM sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanır? İşte BİLSEM grup tarama uygulamasının sonuçları sorgulama ekranı…

MEB BİLSEM SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

Bilsem Nedir?

Bilim ve sanat merkezlerinde (BİLSEM) özel yetenekli öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek üzere etkinlik ve proje tabanlı destek eğitim hizmeti sunulmaktadır.

Türkiye’de özel yeteneklilerin eğitimi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılmış olan Bilim ve Sanat Merkezlerinde yapılmaktadır.

81 ilde 135 Bilsem’de bu hizmet sunulmaktadır.

Bilsem İkinci Aşama Eğitimlerimiz 20 Nisan 2019 Tarihinde Başlayacak

Bilsem Sınavlarına hazırlık amacıyla gerçekleştirdiğimiz eğitimlerimiz devam ediyor. İkinci aşama için hazırladığımız eğitime; öncelikli olarak birinci aşamada birlikte çalıştığımız öğrenciler dahil edilecektir. Kontenjan elverdiğince talep eden diğer öğrencilere eğitim verilecektir. Eğitim için bu sene ayırdığımız kontenjan 50 dir.

Eğitim talebi ve ön kayıt için iletişim numarası: 0553 059 1878

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git