Bilsem 2.Aşama Bireysel Değerlendirme Ne Zaman Yapılacak?

Bilsem 2.Aşama Bireysel Değerlendirme Ne Zaman Yapılacak?
7 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 635 kez okundu.

Bilsem Grup tarama uygulama sonuçları açıklandıktan sonra Bakanlık tarafından yetenek alanlarına göre belirlenen puan barajını geçen öğrenciler yine yetenek alanlarına göre bireysel değerlendirmeye alınacaktır.

Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilere il tanılama sınav komisyonları tarafından MEBBİS/BİLSEM İşlemleri modülü üzerinden yer, tarih ve saat bilgileri belirtilerek randevu verilecektir.

Bilsem ikinci aşama bireysel değerlendirme randevu tarihleri 08.05.2019 tarihinden itibaren açıklanacaktır. Öğrenciler randevu tarihlerini e-okul Yönetim Bilgi Sistemi “Sınav İşlemleri modülünden öğrenebileceklerdir.Fotoğraflı giriş belgelerinin çıktısı okul idaresi tarafından alınarak onaylanıp öğrenci velilerine imza karşılığında verilerek veliler bilgilendirilecektir.

Öğrenciler kendilerine verilen “tanılama randevusu”nda belirtilen tarih ve saatte tanılama giriş belgeleri ve kimlik belgeleri ile tanılamanın yapılacağı merkezde hazır bulunacaklardır. Bireysel değerlendirmeye katılacak öğrenciler belirtilen belgeleri uygulama esnasında yanlarında bulundurmak ve komisyona ibraz etmek zorundadırlar. Kimlik belgeleri olmayan adaylar bireysel değerlendirmeye alınmayacaktır.

Bilsem Bireysel Değerlendirmeler Ne Zaman Yapılacak?

Genel Zihinsel, Müzik ve Resim yetenek alanlarında; grup tarama uygulamasında belirlenen barajları geçerek tanılamaya hak kazanan öğrenciler 13.05.2019 – 02.08.2019 tarih aralığında ikinci aşama olan bireysel değerlendirmeye tabi tutulacaklardır.

Bilsem Bireysel Değerlendirmede Hangi Zeka Testi Kullanılacak?

1.sınıf öğrencilerine WNV – Wechsler Zeka Testi uygulanacak. 
2.sınıf ve 3.sınıf öğrencilerine ASİS – Anadolu-Sak Zeka Ölçeği uygulanacak

Bilsem Hazırlık Seti

İletişim Numarası: 0553 059 1878

Bilsem Bireysel Değerlendirme aşaması yönelik olarak hazırlamış olduğumuz bilsem eğitim setine ulaşmak için bizimle iletişime geçin.

Facebook Hesaplarımız

Bilsem Rehberi Facebook Sayfamızı takip etmek için tıklayın…

Bilsem Sınavları Paylaşım Grubumuza katılmak için tıklayınız…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git