Eğitim Setlerimiz

Bilsem Deneme Seti

Bilim Sanat Merkezlerine öğrenci seçimi için yapılan Bilsem Grup Tarama Sınavına Hazırlık Paketi; Milli Eğitim Bakanlığının ilk defa 2016 seçmelerinde uygulamaya koyduğu ve 2017 seçmeleriyle birlikte tüm sınıf kademelerine yaydığı yeni sınav sistemine göre hazırlanmıştır.

Yeni sınav sistemiyle birlikte;

  • Sınavlar artık tablet bilgisayar üzerinde yapılmaya başlanmıştır.
  • Her sorunun çözümü için belirli bir süre verilmiş olup, bu süre zarfında çözülmediği taktirde otomatik olarak bir sonraki soruya geçiş sağlanmıştır.
  • Sorular görsele ağırlık verilmiştir. Metine çok az verilmiştir.
  • Türkçe, Matematik gibi müfredata dayalı sorular sınavdan çıkarılmıştır. Daha çok genel yetenek, hafıza, dikkat sorularına yer verilmiştir.
  • Bütün sınıf düzeyleri için aynı sorular sorulmuştur. Tek farklılık 1. Sınıf öğrencilerine metine dayalı sorular sorulmamıştır.
  • Sınavlarda çıkan soruların kamuoyu ile paylaşılma uygulaması sonlandırılmıştır.

Bizler de www.bilsemrehberi.com ailesi olarak; Bilim Sanat Merkezlerine öğrenci seçimi için yapılan Bilsem Sınavlarına hazırlık niteliğinde, önceki sınavlarda çıkmış ve çıkabilecek soru kalıplarına uygun sorular hazırladık. Bu sorularımızdan denemeler oluşturduk.

Bilsem denemelerimiz, yukarıda özelliklerini verdiğimiz yeni sınav sistemine uygundur.

Denemelerimiz bilgisayar ortamında hazırlanmış olup süre ayarlıdır.

Piyasada bulunan bilsem hazırlık kitaplarında kolay kolay bulunamayacak hafıza ve algı sorularına çokça yer verilmiştir.

Her sınıf düzeyine uygun denememe seti oluşturulmuştur. Tabiki gerçek sınav da gözönünde bulundurularak ortak sorulara da yer verilmiştir.

Sınıf düzeylerine göre hazırlamış olduğumuz 500 soruluk Deneme Setlerimiz 20 denemeden oluşmaktadır. Ve her denemede 25 Soru bulunmaktadır.
Sınıf ayrımı gözetmeksizin hazırlamış olduğumuz 1000 soruluk Deneme Setlerimiz 40 denemeden oluşmaktadır. Ve her denemede 25 Soru bulunmaktadır.

Seti alanlara özel whatsapp grupları oluşturularak sorular hakkında paylaşım ortamları sağlanacaktır. Bu şekilde denemelerde yer alan soru kalıplarıyla ilgili bilgilerin herkesle paylaşılması amaçlanmıştır.

Bilsem Sınavlarına Hazırlık Setlerimiz:

1.Sınıf Bilsem Deneme Seti 500
2.Sınıf Bilsem Deneme Seti 500
3.Sınıf Bilsem Deneme Seti 500
Bilsem Ortak Deneme Seti 1000

Bilsem Deneme Seti

Bilgisayar ortamında gerçek sınava uygun formatta hazırlanmış, süre ayarlı deneme talebinde bulunmak istiyorsanız Bizleri Arayın…

İletişim Numarası: 0553 059 1878

Sayfa başına git