Bilsem Rehberi ...

Zihin Geliştirme Platformu

seo

Zihin Geliştirme Platformu;

Zihin Geliştirme Platformu, okul öncesinden başlayarak üniversite hazırlık gruplarıda dahil olma üzere bütün eğitim gruplarını kapsayan, öğrecinin dikkat ve odaklanmasını arttıran, sınav stresini azaltmaya yardımcı olan, ayrıca mantık, analiz, sentez ve yorumlama gibi bir çok alanda öğrenciyi geliştirmek için hazırlanmış bir online alıştırma platformudur. Bilsem AkademiZihin Geliştirme Programında her eğitim grubuna özel tasarlanmış dersler vardır.

Bu eğitim grupları şunlardır;

 • Okul Öncesi
 • İlkokul Öğrencileri
 • Ortaokul Öğrencileri
 • Lise Öğrencileri

Zihin Geliştirme Platformu 90 dersten oluşan, aşamalı bir sistemdir. Her derste öğrenci, 7 ayrı kategoriden 3’er soru ve 7 sorudan oluşan deneme sınavı sorularını çözer. Günlük toplam 28 soru çözümü yapar.

Bu 7 kategori şunlardır;

 1. Sayısal Muhakeme
 2. Çağrışım
 3. Şekil Analizi
 4. Görsel Hafıza
 5. Sayısal Hafıza
 6. Bütün Parça İlişkisi
 7. Üç Boyutlu Düşünme

Her kategorinin sonunda doğru ve yanlış yaptığı sonuçları ve doğru cevapları görebilir. Ana sayfada ise her kategoriden ve genel olarak tüm yaptığı çalışmalar grafik olarak raporlanır.

Zihin Geliştirme Platformu’da çözülen sorular, aynı zaman bir zihin geliştirme programıdır. Öğrencinin görsel hafıza, sayısal hafıza, muhakeme yeteneği, alternatif düşünme sistemi gibi alanlarda gelişimine yardımcı olur. Okul öncesinden başlayarak üniversite hazırlığa kadar bütün eğitim gruplarının bu sisteme girmeleri faydalıdır.

Kurumsal Ekran;

Zihin Geliştirme Platformu’da hızlı okuma gibi bir kurum ekranı vardır. Bu ekrandan sınıflar oluşturulur ve sınıflara öğrenciler eklenir. Öğrencinin gelişimi bu ekran takip edilir.