Bilsem Rehberi ...

Bilsem Online Test

seo

Bilsem sınavları, BİLSEM - bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçmek amacıyla yapılmaktadır. Bilsem sınavları MEB koordinasyonunda merkezi olarak belirlenen takvim doğrultusunda yapılmaktadır. Bilsem sınavları grup tarama ve bireysel değerlendirme olmak üzere iki aşamada gerçekleştrilmektedir. 

Grup tarama aşamasında tüm yetenek alanında başvuru yapan öğrencilere tablet bilgisayar üzerinde sınav yapılmaktadır. Bu sınavın soru içeriği, çoğunlukla görsel ve şekil bilgisine bağlı sorulardan oluşmaktadır. Öğrencilere hafıza, dikkat ve şekiller arasında ilişki kurma becerilerini ölçen sorulmaktadır. Bireysel aşamada müzik, resim ve genel zihinsel yetenek alanlarında öğrenciler uzmanlar tarafından bireysel değerlendirmeye tabi tutulmaktadır. 

www.bilsemakademi.com olarak ücretsiz olarak sunmuş olduğumuz hizmetlere bir yenisini daha katarak, ücretsiz bilsem online testler hazırladık. Bilsem testlerini Quizizz online sınav platformu üzerinde hazırladık. Quizizz sistemi üzerinden hazırladığımız ücretsiz bilsem teslerine bu sayfadan takip edebilirsiniz. 

Bilsem online testler sayfası, yani bu sayfa sürekli olarak güncel tutulacaktır. Önümüzdeki günlerde yeni bilsem online testlerini sisteme yüklemeye devam edeceğiz. Bilsem sınavlarına hazırlık amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu ücretsiz hizmetlerimize destek olmak için @bilsemrehberi instagram sayfamızı takip edip paylaşımlarımızı beğenerek ve yorum bölümüne cevaplarınızı yazabilirsiniz.

@bilsemrehberi , @bilsem.sinavi , @bilsemhazirlik1 ve @bilsemakademi44  instagram sayfalarımızda hergün ücretsiz bilsem soruları paylaşıyoruz. Bu sayfaları takip ederek ücretsiz bilsem sorularına ulaşabilirsiniz. 

Bilsem sınavı için vermiş olduğumuz ücretsiz hizmetlerin yanında, sitemiz üzerinden ücretli online bilsem hazırlık hizmetleri de vermekteyiz. Türkiye'nin en büyük online bilsem hazırlık sitesi olan www.bilsemeakademi.com her sınıf düzeyinde 2500 soru ile sizlerin hizmetinize sunulmuştur. Paketlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bilsem Online Hazırlık Testlerimiz: